Máris elkezdődött az ellenzék közötti vita Orbán nyaralása miatt
A párt szerint Ungárnak tisztáznia kell magát.
A párt szerint Ungárnak tisztáznia kell magát.
A miniszterelnök épp csak hazaérhetett az Adriáról, amikor arról beszélt a Kossuth rádióban, hogy a nehéz gazdasági helyzetben a nyaralás nem engedhető meg a kulcsminiszterek számára.
Ha a NATO felkínálná az orbáni Magyarországot Moszkvának, a magyar vezető kutyaszorítóba kerülne: választania kellene Moszkva és a katonai szervezet között, írják a Die Pressében a berlini Global Ideas Center virtuális nonprofit agytröszt munkatársai.
Az olasz miniszterelnök egészen más irányt vett jobbról, mint Orbán Viktor, Mateusz Morawiecki, Marine Le Pen vagy Janez Jansa, írja a lap elemzése.
G. Fodor Gábor, "az Orbán-csapat tagja", politikai elemző a Partizán hétfő esti műsorának vendégeként beszélt többek között Pesty László lölőzéséről, és hogy miért sikeres az Orbán-rendszer.
Magyarország ezer éve a Nyugatot választotta, s ez a Szent István-i elhatározás minden nehézség dacára jó döntésnek bizonyult. A kormánypártok politikusai azonban felélesztik azt a zsákutcába vezető gondolkodást, amelynek szimbolikus alakja az István ellen lázadó Koppány.
A rezsibiztos szerint pártpolitikának nincs helye az iskolában.
A gimnázium igazgatója korábban a Belügyminisztériumtól kért állásfoglalást azzal kapcsolatban, hogy mi legyen a táblákkal.
A Politico szerint Ursula von der Leyennek még meg kell győznie Magyarországot, hogy támogassák őt az Európai Bizottság elnökeként a következő ciklusban is.
Az USA exelnöke még mindig odáig van attól, ahogyan Orbán Viktor fényezte őt Tucker Carlson műsorában.
Az intézményvezető a belügytől kér állásfoglalást, mihez kezdjenek a táblákkal, a tárca azonban egyelőre arra hivatkozik, hogy nem szólnak bele az iskolák belső dekorációjába.
Reisz Gábor legújabb filmjéről írt kritikájában Leslie Felperin sarkos véleményt fogalmazott meg a magyar miniszterelnökről.
A külföldi kormányoknak fejfájást, a nemzetközi pártoknak kampánytémát, a szélsőjobboldal híveinek muníciót szolgáltat a nemzetközi sajtóban egyre gyakrabban szereplő Orbán Viktor. De hogyan jutott el a magyar miniszterelnök a német Bild szerkesztőségéből a katari pódiumbeszélgetésen át Tucker Carlsonig, egyáltalán kinek készülnek ezek az interjúk, és mennyire számítanak a nemzetközi politikai porondon?
A populisták vitorlájából csak akkor lehet kivonni a szelet, ha búcsút intünk a neoliberális kapitalizmusnak, és sokkal többet teszünk az áhított közös jólét megteremtéséért, írja a Nobel-díjas közgazdász a brit Guardianben.
Csak felszerelés után szembesült a miniszterelnöki hitvallással felújított iskolája falán a csepeli Jedlik Ányos Gimnázium igazgatója, de csak akkor takarja le, ha megérkezik a belügyminisztériumi állásfoglalás. A csepeli alpolgármester Gyurcsányt idézve bizonygatta, hogy a táblával minden a legnagyobb rendben.
Jason Crow azt mondta, tudja, hogy Orbán Viktor erre vár, de irreális Donald Trump visszatérése az elnöki posztra.
„Megígértük, megépítettük, megnyitottuk” – írta a csepeli fideszes képviselő.
A fanatizmusra épülő politika utat nyit a visszaélésekhez és a korrupcióhoz, ellenség pedig lehet szinte bárki, aki szembehelyezkedik a rendszerrel, írja a brit lap.